Class Pictures

Undergraduate Students

  • Row 1: Vanessa Goff, Nadia Tsao, Kate Fitzgerald, Christine Bonini, Cecilia Lui, Yin Liang
  • Row 2: Julian Banks, Nizette Edwards, Emma Bedard, Marjorie Willner
  • Row 3: Hector Moreno, Sara Sukenik, Neal Bennett, Angel Long
  • Row 4: Steven Baldassano, Michael Keaton, Kuan-Lun Huang, Anton Li
  • Row 5: Nicole McAndrew, Jane Yang, Breanden Beneschott, John Badwick, Roger Podwysocki
  • Row 6: George Abyad, Jason Martin, Jakub Rajniak
  • Row 1: Steve Kuei, Bowen Zhou, Katherine Li, Sarah Plummer, Tina Wang, May Li, Andrea Oliva, Mehek Punatar
  • Row 2: John Tian, Stephanie Noble, Maria Aristova, Catie Bartlett, Audrey Zak, Lindsey Brown, Ana Alvarez, Sarah Hom, Michelle Luo
  • Row 3: YingYu Gao, Vijay Ramani, Stacey Zhang, Jennifer Tse, Axel Shum, Amanda Sagastegui, John Squiers
  • Row 4: Jordan Sawadogo, Philip Miller, Jason Pan, Ryan Ellis, Andreas Sakellaris, Charles Lin, Leo Shaw, Thomas Hellstern
  • Not pictured: Adaeze Undieh
  • Row 1: Beijun Luo, Emilly Zhu, Jessica Lynn Saylors, Eugenia Zah, Alyssa Mancini, Kirsten Parratt, Gloria Odusote
  • Row 2: Ha-Kyung Kwon, Victoria Hwang, Sonya Chu, Wendy Lang, Siobhan Galligan, Michelle Liu, Miranda Marks, Vyas Ramasubramani
  • Row 3: Hannah Kaplan, Kavya Desai, Alice Stanton, Hannah Gu, Hannah Safford, Jeremy Blair, Michael Lee
  • Row 4: Daniel Tien, Santiago Martinez Legaspi, John "Ted" Moffat, Nicole Businelli, Jennifer Siegel, Max Jacobson, Katherine Bedkowski
  • Row 5: Chengyue Sun, Katherine Yang, Judith Carnali, Richard Youngblood, Jeffrey Morell, Kevin Henneck, Amaresh Sahu
  • Row 6: Andrew Stella, Eric Penalver, Christopher Shuck, Nikhil Chervu, Michael Showak, Osei Wilks, Lance Lively, Duff Wang
  • Row 1: Anna Ren, Adrienne Fung, Sophia Leonard, Beatrice Soh, Kinnari Shah, Maria Chen, Daniel Steurer
  • Row 2: Siu-Yuan Huang, Jasmine Edelstein, Neesha Pinnaduwage, Michelle Yakubisin, Amogha Tadimety, Chelsea Cioffi, Allyse Terrell, Vincent Bai
  • Row 3: Thomas Gilgenast, Yan Wu, Lauren Edelstein, Bozhena Lisko, Cathy Chen, Aleksandra Szczuka
  • Row 4: Eric Teitelbaum, Kojo Quaye, Edward Harvey, Andrew Calof, Samantha Halpern
  • Row 5: Chengcheng Gui, Philip Dorsey, Nicholas Szamreta, Brian Triana, Peter Luo, Alexander Judge, Lawrence Chang
  • Row 1: Assimakis Kattis, Evaline Tsai, Lisa Kojima, Andreia Fenley, Caitlin Wood, Ming-Ming Tran, Helen Yao, Amy Gonzalez, Samuel Berens
  • Row 2: Suzanne Shoffner, Adrija Navarro, Yeri Lee, Dan Thanh Le, Joshua Taliaferro, Kevin Liaw
  • Row 3: Ariel Kunkel, Christopher Gordon, Vivienne Tam, Jessica Weng
  • Row 4: Elizabeth Pearson, Bruna Favetta, Nicole Sato, Elliot Horlick, Lindsey Bergh
  • Row 5: Yegor Chekmarev, Julia Wendt, Anne Maslan, Uyanga Tamir, Sunny Niu, Alison Bick, Ruth Rosenthal, Jacob Miller, Michael Wiest
  • Row 6: Matthew McDonald, Malcolm Deck, Nicholas Lavrov, Eric Swenson, Benjamin Tien, Ismael Catovic, William Tso, Martin Wolf, Kelsea Best, Dror Liebenthal
  • Row 1: Angad Anand, Sahana Jayaraman, Christine Kyauk, Anastasia Georgiou, Bristee Das, Emily Viggers, Jenny Tang
  • Row 2: Abigail Ulcej, Arianne Carpio, Shirley Yang, Aoi Senju
  • Row 3: Evan Sparano, Chatarin Wangsanuwat, Danielle Yee, Marissa Law, Gabrielle Rogers, Divya Seshadri, Manali Gokhale, Chantelle Ekanem, Richard Polo
  • Row 4: Sofia Suarez, Megan Lydzinski, Sophia Robertson-Lavalle, Jason Qin, Lawrence Yu, Sarah Sacco, Alex Dominguez, Dallas Nan
  • Row 5: Priyanka Goyal, Maggie Cutlip, Stephen O'Neill, Daniel Tzou, Joseph Graen, Jessica Jahnke, Matthew Volpe
  • Row 6: Kenneth Hubbell, Kevin Silmore, Zachary Schiffer, Mason Williams, Devansh Gupta, Spencer Haldeman, Jordan Shivers, Gregory Chang, Garrett Gosse
  • Row 1: Erika Davidoff, Carol Chiu, Cat Nguyen, Amy Xie, Sami Walter
  • Row 2: Justin Do, Corinne Lowe, Michael Torre, Helena Ma, Aded Yako
  • Row 3: Frank Nguyen, Melissa Fagan, Lorena Grundy, Sarah Grace Tucker, Kaijia Tian, Abigail Grosskopf, Eugene Cho
  • Row 4: Justin Mehl, Samuel Gonzales-Luna, Ellen Dobrijevic, Anastasia Ivanushkina, Paulina Orillac
  • Row 5: Garrett Skrbich, Gil Gil, Garrett Baird, Thomas Beauchemin, Steven Tsai, Shubham Chatterjee, Shiyi Li, Joshua Burd
  • Row 6: Ray Bartolucci, Kahdeem Cohens, Eric Xu, Jake Luttinger, Mohamed Shalan, Quinlan Prchal, Lili Macharashvili
  • Not pictured: Hao "Carlos" Zhu
  • Row 1: Madeleine Armstrong, Amanuella Mengiste, Kaitlin O'Riordan, Avery Kratzer, Rochelle Forni, Elisa Vera, Danielle Coates, Tamanna Ananna, Joe Rummaneethorn, Lucinda Pastora
  • Row 2: Elizabeth Stanley, Danielle Taylor, Nicole Neville, Sally Jiao, Allyson Brown, Samuel Smiddy, Arthur Kim
  • Row 3: Madison Parry, Michelle Richardson, Emily Schneider, Samantha Ip, Shohini Rakhit, Théo Keeley-LeClaire
  • Row 4: Stephanie Cook, Douglas Diehl, Sarah Wang, Isabella Grabski, Joe Redmond, Helen Park, Alexander Byrnes, Alev Baysoy, Meagan Yeh, Alexandra Thompson
  • Row 5: Heidi Miller, Sarah McGuire, Samantha Lee, Tristan Lim, Felix Madutsa, Tobi Aboaba, Ryan Baldwin
  • Row 6: Nathanael Ji, Jesus Covarrubias Robles, Nussaba Visatemongkolchai, Martin Kurian, Rye Anderson, Ifunanya Nwogbaga (clock), Eric Qiu, Jeffrey Register, Jonathan Schleifer, Christian Heil
  • Row 1: Fan, Ragupathi, Hua, Ma, Colosimo
  • Row 2: Szeto, Khan, Dikiy, Goswami, Atre
  • Row 3: Benitez, Dale, Kim, Ryu
  • Row 4: Connolly, Scholl, Kwak, Kafka
  • Row 5: Aiyejina, Barteau, Clarke
  • Row 6: Callahan, Gawrys, Ayyangar, Abdulla
  • Row 7: Herceg, Coolbaugh, Tsui
  • Row 1: Hoff, W. L. Cheung, Lai, L. Cheung, Choi, Govind, Pattabiraman, Stephan
  • Row 2: Menon, Roelofs, Bukari, Ginart, Costello, Rosenthal, Chua, Ishihara, Slakman
  • Row 3: Graves, P. Liu, Y. Liu, Horgan, Phillip, Michal, Sue-Ako, Arora, Thompson, Laney
  • Row 4: Yalamanchi, Won, Friedman, Pamulapati, Yiu, Tsavaris, Khangoora, Pires, Metzger, Herring

Graduate Students

  • Row 1: Avalos, Loo, Priestley, Register, Aksay, Prud'homme, Oliver
  • Row 2: Zhu, Drake, Lu, Yue, Magann, McFann, Taylor, Burroughs, Kozuch, Scott, Ristroph, Wang, Markwalter, Tian
  • Row 3: Nguyen, Gupta, Walls, Santos, Gonzalez, Verma, Lalwani, Palmer, Diegmiller, Anlas, Sorli, Sezen, Siedlik, Wilson
  • Row 4: Zhang, Scoullos, Potapenko, Nerger, Keenan, Wang, Gu, Hamill, Purdum, Davy, Howard, Goyal, Matthews, Reinhart, Holiday, Mulhearn, Li, Cho
  • Row 1: Loo, Priestley, Russel, Register, Brynildsen, Benziger, Brangwynne, Panagiotopoulos, Nelson
  • Row 2: Taylor, Uralcan, Santos, Zhu, Vella, Kim, Yue, Nguyen
  • Row 3: Burns, Lee, Anlas, Burroughs, Hammer, Pagels, Simi, Siedlik, Kozuch, Walls, Barrett
  • Row 4: Chen, Piscotta, Purdum, Mulhearn, Sezen, Davy, Howard, Chuang, Wilson, Oliver
  • Row 5: Holiday, Jeong, Bertalan, Tian, Zhao, Keenan, Jangareddy, Wolf, Hamill, Gu
  • Row 1: Prud'homme, Priestley, Avalos, Brynildsen, Koel, Brangwynne, Nelson, Debenedetti, Aksay
  • Row 2: Hailey, Adolfsen, Ricci, Lembong, Taylor, Altabet, Kim, Burroughs, Zhu, Uralcan, Thawani, Cheung
  • Row 3: Robinson, Lu, Pagels, Simi, Sezen, Thiem, Anlas, Lee, Oliver
  • Row 4: Sosa, Wilson, Chuang, Howard, Santos, Davy, Purdum, Jeong, Holiday, Sroczynski
  • Row 1: Panagiotopoulos, Loo, Kevrekidis, Register, Sundaresan, Nelson, Debenedetti, Prud'homme, Brangwynne
  • Row 2: Taylor, Zhu, Adolfsen, Park, Allen, Davy, Goyal, Simi, Piotrowski, Shepard, Davis, Burroughs, Uralcan, Oliver
  • Row 3: Ricci, Amato, Feric, Chuang, Matthews, Onel, Niziolek, Robinson, Guzman, Smadbeck, Niekird, First, Pagels, Futran
  • Row 4: Altabet, Mahynski, Vella, Howard, Dsilva, Khoury, Hiszpanski, Bozym, Sohani
  • Row 5: Sezen, Burns, Jeong, Wilson, Holiday, Chen, Sallah, Alifierakis, Purdum
  • Row 1: Brangwynne, Kevrekidis, Koel, Priestley, Kostin, Brynildsen, Register, Floudas, Debenedetti, Shvartsman, Panagiotopoulos
  • Row 2: Piscotta, Hailey, Piotrowski, Altabet, Burns, Lembong, Pozharskiy, Burroughs, Kim, Lim, Gu, XXX, Girardi, Chialvo
  • Row 3: Adolfsen, Amato, Oyeyemi, Hong, Vella, Piotrowski, Sezen, Simi, XXX, Alifierakis, Pagels, Hsieh, Jindal, Bertalan, Siedlik, Smadbeck, Dsilva, First, Rajendran, Shepard, Purdum, Oliver
  • Row 4: Feric, Park, Guzman, Elia, Khoury, Robinson, Ricci, Chen, Niekirk, Manivannan, Benson, C. Chen, Cheung, L. Chen, Jeong, Rubinstein, Sallah, XXX, Bozym, Niziolek, Davis, Dley, Hatch, Hiszpanski
  • Row 1: Brangwynne, Shvartsman, Nelson, Register, Brynildsen.
  • Row 2: Koel, Panagiotopoulos, Kevrekidis, Priestley, Hatch, Sundaresan, Prud'homme.
  • Row 3: Lembong, Hailey, Yan, Qu, Landrum, Chialvo, Cai, Girardi, Maksimov, Allen, Manivannan, Oliver.
  • Row 4: Gordon, Sanchez, Cheung, Lim, Khoury, Pinkerton, Shepard, Neikirk, Smadbeck, Hsieh, Roy-Mayhew, K. Chen.
  • Row 5: Misra, Lau, Hong, Amato, Ricci, Park, Davis, Zhang, Y. Liu.
  • Row 6: Rubinstein, Adolfsen, Robinson, Prabhu, Sosa, P. Liu, Mahynski, Feric, Daly, Hiszpanski, Bozym, First, Misener, Beckingham, Sallah, Burns, Alifierakis, C. Chen, Benson.
  • Row 1: Prud'homme, Benziger, Shvartsman, Loo, Debenedetti, Koel, Register, Brangwynne, Russel, Brynildsen, Floudas.
  • Row 2: First, Bellows-Peterson, Hatch, Chialvo, Girardi, Landrum, Priestley, Nelson, Link.
  • Row 3: Manivannan, Pansare, Khoury, Zhang, Smadbeck, Lau, Shepard, Robinson, Adolfsen, Sanders, Salas, Liu, Amato, Zhang, Lim, Pan, Oliver.
  • Row 4: Hong, Bolzar, Ritzmann, Bozym, Jan, Li, Hsieh, Oyeyemi, Ndong, Isseroff, Feric, Mahynski, Futran, Chen.
  • Row 5: Romero Vargas-Castrillon, Kim, Holloway, Kanodia, Abdeljabbar, Dsilva, Nedialkova, Davis, Benson, Gallow, Lee, Hiszpanski.
  • Row 6: Spaeth, Lembong, Elia, Beckingham, Daly, LaFitte.
  • Row 1: Aksay, J. Pan, Link, Priestley, Nelson, Shvartsman, Debenedetti, Register, Russel, Y. Liu, Sanders, Naidu, Sanchez.
  • Row 2: Chremos, Girardi, Landrum, Smadbeck, Bozym, Roy-Mayhew, Chialvo, Subramani.
  • Row 3: Maksimov, Punckt, Chen, Manivannan, Daly, Boghaert, Pope, Neikirk, Sun, Rajendran.
  • Row 4: Kim, P. Liu, Hong, Al-Housseiny, Hsieh, Baliban, S. Pan, Ritzmann, Verderame, Matteo, Ferguson, Oliver.
  • Row 5: Gjorevski, Bravewolf, Misener, Zhang, Holloway, Batten, Spaeth, Oyeyemi, Romero-Vargas Castrillon.
  • Row 1: Loo, Link, Nelson, Shvartsman, Benziger, Register, Prud'homme, Wei, Panagiotopoulos, Aksay
  • Row 2: Hong, Punckt, Roy-Mayhew, Sanders, Jan, Budijono, Figura, Wangler, Matteo, Li, Wei
  • Row 3: Rajendran, Pansare, Manivannan, Chen, Cheung Chang, Marino, Kumar, Papalia, Van Horne, Oliver
  • Row 4: Hatch, Kim, S. Li, Sun, J. Pan, Zartman, Oyeyemi, Subramani, Verderame, Lau
  • Row 5: Fong, Kimball, Ghazi, J. Li, Pope, Isseroff, Gallow, Misener, Lee, Kanodia, Ndong
  • Row 6: Landrum, Lombardo, Naidu, Ferguson, Cho, Batten, Hartman, Beckingham, Scogna, Ritzmann, Tarver, Baliban, Gjorevski, Abdeljabbar, Bravewolf, P. Liu
  • Row 1: Panagiotopoulos, Nelson, Kostin, Aksay, Russel, Kevrekidis, Debenedetti, Baliban, Register, Link
  • Row 2: Pope, Lee, Sun, J. Pan, Zhang, Lau, Tarver, Prud'homme, Wood, Kanodia, Rajgaria, Sanders
  • Row 3: Chen, Gallow, Beckingham, S. Pan, Y. Liu, Wallenstein, Fong, Hoffman, Wu, Gillies, Kimball, Lembong, Misener, Marino, Wei
  • Row 4: Holloway, McAllister, Givon, Figura, Schniepp, Cho, Li, Bishop, Kim, Hynninen, Bellows, Spaeth, Oeffinger, Batten, Papalia, Verderame, Scogna, DiMaggio, Subramani
  • Row 5: Isseroff, Yin, Sun, Chen, Cheah, Abdeljabbar, Zhao, P. Liu, Bravewolf, Wangler, D'Addio, Kumar, Ferguson, Davis, Eyster, Lombardo, Marencic